דאודורנטים

פירוש המילה דאודורנט בלטינית הוא חומר מונע ריח. כלומר מיועד למנוע את ריח הזיעה האנושית.
הריח נובע מחיידקים המצויים על גבי העור, בסביבה לחה וחמה של בית השחי.
רוב האוכלוסיה הבוגרת בארץ, כולל בני נוער ולפעמים גם ילדים משתמשים בדאודורנטים על בסיס יומי. מאחר והעור הוא איבר חדיר, החומרים שאנו מורחים עליו נספגים אל הגוף. מאוד הגיוני לחשוב שככל שנמרח על הגוף פחות חומרים כימיים כך יותר טוב לגוף. שכן החומרים הסינטטיים שמצטברים לאורך שנים של שימוש, לעיתים רעילים, מסרטנים, מעוררי אלרגיות ודלקות, מתחרים עם חומרים של הגוף על אתרי קשירה ולכן מפריעים ומכבידים על תפקודי הגוף ומערכות הפינוי שלו.

למה חשוב להזיע?
זיעה היא אחד מאמצעי הניקוי של הגוף, חלק מתהליכי הדהטוקסיפיקציה של רעלים ופסולת מהגוף החוצה. בנוסף היא מצננת את הגוף ומאפשרת ביטוי של לחץ, מתח,
פחד, התרגשות.
אם נעצור את הזיעה נפריע למנגנון הפינוי.

הדאודורנטים עובדים בשתי צורות עיקריות:
צמצום או מניעת הזיעה מבלוטות הזיעה.
הדאודורנטים שעושים את זה נקראים אני פרספירנטים, בדרך כלל מכילים מלחי אלומיניום, הללו מגיבים עם הזיעה, יוצרים חומר דמוי ג’ל אשר סותם את צינורות בלוטת הזיעה וכך נמנעת הפרשת זיעה. בנוסף הם מייבשים את נקבוביות העור ומונעים מהזיעה להגיע אל פני העור. כאשר הנקבוביות סגורות לגמרי, עלולה להתפתח דלקת או תגובה אלרגית.
חסרון נוסף טמון באלומיניום כלוריד, חומר רעיל למערכת העצבים אשר נספג לגוף ועלול לגרום לנזקים לDNA, פגיעה במערכת העצבים, כולל אלצהיימר, מחלות אוטואימוניות, סרטן שד ועוד.
כמות האלומיניום שנספגת קטנה מאוד אך בשימוש יומיומי ארוך טווח אין לדעת בוודאות מה ההשפעה המצטברת. אז למה לקחת סיכון?
דאודורנטים אשר מנטרלים את ריח הזיעה על גבי העור, אינם מונעים את הזיעה עצמה. הם מבוססים על חומרים כימיים או חומרים צמחיים. מאחר ולעור תכונות של חדירות, חלקם נספגים ומה שאינו ידידותי לגוף, לא היינו רוצים שיחדור. למשל חומרים משמרים, חומרי ריח סינטטיים, מתחלבים ועוד.

בעידן המודרני בני אדם חשופים למספר עצום של חומרים כימיים (באוויר, במים, במזון, בתרופות, בקוסמטיקה) שלא היו כאן בעבר, מספר זה הולך וגדל עם השנים וידוע כי לחומרים הללו השלכות משמעתיות על הבריאות. ככל שנצמצם חשיפתנו לחומרים הללו, נקטין את הסיכוי להיפגע.
הדאודורנטים הטבעיים במאיה בוטיק מנטרלים את ריח הזיעה, בעלי ניחוחות שונים, ועשויים מחומרים טבעיים. אגוזים שונים, שמנים מזרעים, שמנים אתריים ותמציות צמחים, ויטמין E, שעוות דבורים, סודה לשתיה וחומרים טבעיים נוספים.
ישנם סוגים רבים ושונים של דאודורנטים וצוות החנויות ישמח לעזור לכם לבחור את המוצר המתאים לכם.

שתף מאמר

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב whatsapp
Share on WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קטגוריות

© מאיה בוטיקטבע 2020

נבנה על ידי Power Marketing – חברת בוטיק לשיווק דיגיטלי