אפשר לעבור את גיל המעבר בשלום?

מי שסובלת מגיל מעבר, יודעת כמה השפעה יש לזה על החיים.
עד כדי כך שזה הופך להיות חלק בלתי נפרד מהתכנונים היום יומים שלך, מתי אצליח להירדם? כמה כוח ואנרגיה יהיה לי מחר ליום עבודה חדש? ואיך מתמודדים עם גלי החום, ההזעות, העצבנות וחוסר השקט, ובעיקר איך ישנים טוב בלילה?
בחורה בת 50 שהייתה אצלי בייעוץ, סבלה מבעיות שינה לאורך זמן, עצבנות ועייפות המלווה בירידה אנרגטית וחיוניות, למרות שהקפידה ללכת לחדר כושר שלוש פעמים בשבוע, לאכול בריא ואף הפסיקה לעשן, היא עדין חוותה את ה”נפילה” באנרגיה, העייפות והעצבנות תפסו את מקומם של מה שפעם היו חיים תוססים ואנרגטים.
היא הגיעה אלי, לא ממש האמינה שיש דרך לפתור את זה, כי ניסתה כל כך הרבה דברים ולדבריה כלום לא עזר.
היא הרגישה שהיא צריכה להשלים עם המצב ובכל זאת, משהו גרם לה להגיע אלי ולהתייעץ, מה כבר יש לי להפסיד אמרה, מקסימום זה יצליחϑ ואכן זו הגישה האופטימית שהביאה אותה אלי, לעצמי חשבתי איזה כיף לי שזו הגישה שלה.
תהליך ריפוי טבעי תמיד קשה בהתחלה, הוא מצריך לאסוף את כוחות הרצון, ההתמדה והתמסרות לתהליך, השינויי התחיל מתזונה “מקררת” ותוספי מזון שנתתי לה, הם היו אתגר אך למרות זאת היא לא ויתרה, המשיכה ואז היגיע השינוי.
בהתחלה זו היתה הטבה קטנה, ולאט הגוף החל להרגיע את גלי החום ממצב “צונאמי” גדול לגלים קטנים, העצבנות נרגעה והשינה הפכה לטובה יותר, היא המשיכה לשלב את הפורמולות צמחי המרפא בבוקר , השיקים הממריצים ומחזקים, ולקראת הערב חליטות לשינה טובה…ואמבטיות עם הרחה של שמנים ארומתיים שהתאמו אישית אליה ועשו עבודה נהדרת על הנפש והגוף. ה”טקס” היומי ותצ’ומת הלב עשו את שלהם יחד עם ההבנה שהמצב השתנה ושיש לקבל אותו באהבה רק ככה נצליח לעזור לשינוי להתרחש ואז הקסם קרה, ברגע שהסכימה לקבל ולא התנגדה זה קרה בקלות.
רוב הנשים בגיל הזה ניכנסות לתקופה לא פשוטה וכל מה שהן היו צריכות לדעת שלא חייבים לסבול , שכן אפשר אחרת וזה כל כך פשוט.
רק מי שחוותה את העליות והירידות במצבי הרוח, ההזעות גלי החום, העצבנות וחוסר השקט, הלילות הקצרים, יכולה להבין שאפשר להירגע לאזן ולחזור לנורמל וזה מאמץ ששווה הכי לעשות.
לפעמים אני אומרת כי עדיף להתחיל משינוי קטן בהרגל זה כבר יעשה את הדחיפה שאנחנו צרכים בשביל לתת לגוף לעשות את העבודה שהוא יודע היטב לעשות – לתקן תקלות!
כל שעלינו לעשות זה לאפשר לו את התנאים לאזן לרפא את עצמו- הוא אלוף התיקונים.


מאמר אורח של: מאיה חן ייעוץ לרפואה טבעית, צמחי מרפא וארומתרפיה.
כרטיס ביקור דיגיטלי – https://www.dibiz.com/maya-22

שתף מאמר

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב whatsapp
Share on WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קטגוריות

© מאיה בוטיקטבע 2020

נבנה על ידי Power Marketing – חברת בוטיק לשיווק דיגיטלי